©2018 ASUMAN ERDOĞAN  AK PARTİ ANKARA  MİLLETVEKİLİ 

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon

Aslen Çorumlu olan Asuman Erdoğan 1980 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara Keçiören ve Altındağ’da tamamladı. Daha sonra Elmadağ Hasanoğlan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde yatılı öğrenci olarak öğrenimine devam etti. Türkiye derecesiyle Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümüne girmeye hak kazandı. Buradan mezun olduktan sonra, bir süre özel okullarda ve dil kurslarında tecrübe edindi. Meslek hayatına atandığı İzmit ve Ankara Sincan’daki devlet okullarında devam etti.

 

Bir öğretmen olarak topluma sunduğu katkıyı siyaset yoluyla daha geniş kitlelere ulaştırma gayesiyle AK Parti’de aktif siyasette yer almaya karar verdi. 2008 yılında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK üyeliğine seçildi. Eğitim İşleri Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Düzenlediği eğitim programlarıyla AK Parti Gençlik Teşkilatlarının siyasete hazırlanmalarına katkı sağladı.

 

İlk defa, 2009 AK Parti Olağan Genel Kongresi’nde ana kademe MKYK üyeliğine seçilen Asuman Erdoğan, beş dönemdir MKYK üyeliği görevindedir. AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde Türkiye’de sivil toplumun geliştirilmesi ve güçlendirilmesine yönelik çalışmalara katkı sundu. Halen Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

 

Aktif siyaset hayatının yanında gönüllü projelerde de yer aldı. Çeşitli eğitim kurum ve kuruluşlarında öğretmen yetiştirme ve yabancı dil öğrenimi becerilerinin artırılmasına yönelik projeler geliştirdi. Doğumsal hastalıklara karşı toplumu ve hasta yakınlarını bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yürüttü.

Evli ve  beş çocuk annesidir.